Başkanın

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ

Hırdavat sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak ve tüm platformlarda en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamak amacıyla kurulan derneğimiz kısa zamanda çok yol almıştır. 

Kurulduğumuz günden bu yana öncelikle temsiliyet gücü zayıf olan Hırdavat Sektörünün yeniden tüm platformlarda etkin bir şekilde temsil edilebilmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bu noktada pek çok önemli kurum ve kuruluşun da desteğini aldık. (TC. Ticaret Bakanlığı İthalat ve İhracat Genel Müdürlükleri, TİM, İMMİB, İDDMİB, İSO, İTO, KOSGEB, DEİK) Sektörümüzün sorunlarının ele alınıp çözüm bulunabilmesi için bu adım oldukça önemliydi ve bunu çok büyük ölçüde başardığımıza inanıyorum. 

Kuruluşumuzdan bu yana henüz beş yıl geçmiş olmasına rağmen hırdavat sektörünü HISİAD çatısı altında birleştirmeyi başardık ve aslında ne kadar büyük bir aile olduğumuzu gördük. Gerçekleştirdiği ihracat ve sahip olduğu Pazar büyüklüğü ile ülkemiz sanayisinin en önemli çarklarından biri olduğumuzu bir kez daha anladık. Daha yolun başındayız. Sektörümüz için hedeflediğimiz yurtiçine ve yurtdışına yönelik pek çok projemiz var.

Hedefimiz Türk Hırdavat Sektörünün yurtiçinde gelişimini sağlarken uluslararası alanda da bilinilirliğinin artırılması ve dünya pazarından hak ettiği payı almasıdır. Sizlerden aldığımız destek bize yolumuza yılmadan devam etmek için güç vermektedir. 

Bugüne kadar gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde emeği geçen başta Yönetim ve Denetim Kurulumuz olmak üzere Danışma Kurulumuza, tüm işbirliği kuruluşlarımıza, çalışanlarımıza ve sektör temsilcilerimize teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Çetin TECDELİOĞLU
HISİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Çetin TECDELİOĞLU
Hısiad Tanıtım Filmi

SEKTÖRÜN EN GÜÇLÜ ORGANİZASYONUNA SİZ DE KATILIN

E-BÜLTEN İÇİN KAYIT OLUN

Güncel haberler, duyurular ve ihalelerden anında haberdar olun.

Telefon

+90 (212) 224 03 08

E-Posta

genelsekreter@hisiad.org.tr

Adres

İOSB Bağcılar Güngören San. Sit. Metro AVM
B Blok No.1 K.2 No.38 Başakşehir-İstanbul
34197 İstanbul - Türkiye