HISİAD


HISİAD (Hırdavat Sanayici ve İşadamları Derneği), Hırdavat Sanayicileri ve İşadamlarını bir araya toplayan ve hırdavat pazarına üretim yapan ve, veya hırdavat ürünlerini pazarlayan tüm paydaşların güçlerini birleştirdiği Türkiye’nin en büyük HIRDAVAT PLATFORMU’dur. 

HISİAD’ın esasen en büyük ve kapsamlı hedefi Hırdavat Sanayi içindeki tüm sektör paydaşlarını bir araya toplayarak günümüze kadar hak ettiği gibi temsil edilememiş sanayicilerimizi ve ticaret firmalarımızı en etkin şekilde temsil edebilmektir. 

Sekiz milyar dolara yakın ihracatı olan, hırdavat adı ile tanımlanan sektörlerimiz GTİP sınıflandırmasında,adi metallerden mamül, demir demir dışı metallerden mamül ve diğer gibi, sınıflandırmalarla tam olarak tarifi yapılamamış bir sektörler topluluğu olduğu kanaatindeyiz. Yüksek katma değer ile ülkemizin dış ticaret dengesine önemli bir kazanç sağlayan HIRDAVAT sektörlerimizin her platformda layık olduğu şekilde temsilini, hep birlikte el ele sağlayacak iradeyi oluşturmak ve sektörlerimizi hak ettiği noktalara getirmek hepimizin ortak hedefidir. 

La Fontain’in dediği gibi “birleşik olmayan her güç cılızdır”, belki bir yüzyıl boyunca HIRDAVAT’ın temelini oluşturan tüm sektörlerimiz bu özlü sözün kapsamı içinde cılız kaldı! Fakat buna artık dur deme vakti geldi! ”Birleşmek başlangıçtır, birliği sürdürmek gelişmedir, birlikte çalışmak başarıdır.” diyor ünlü filozof E.Claes. Evet biz derneğimizi kurarak BİRLİK olmak adımını attık, birliğimizi kuvvetli bir şekilde sürdürerek GELİŞECEĞİZ ve birlikte çalışarak BAŞARACAĞIZ.

Birlikte başarırken neler yapacağız, başarıya giderken basamaklarımız neler olacak? İşte bunu da aşağıda listelemeye çalışalım;

• Hırdavat tanımına uyan tüm sektörlerimizi, en etkin şekilde temsil edebilecek bir dernek yapısı oluşturmak.

• Derneğimizi tüm kurum ve kuruluşlarla iletişim içinde tutarak, ihtiyaç olan tüm düzenlemelerde tasarruf sahibi olmak ve sektörlerimizin gelişimi için her türlü düzenlemelere müdahil olmak.

• Sektörlerimizin gelişimi için gereken tüm desteklerin efektif olarak kullanmasına ve adil şekilde bölüşülmesine çaba göstermek ve topyekün gelişime destek olmak.

• Sektörlerimizin gelişimine fayda sağlayacak tüm projeleri destekleyecek altyapı ve zemin oluşturarak, devlet desteklerinden maksimum olarak faydalanmaya olanak sağlamak.

• Diğer paydaşlarımız ile işbirliği çalışmaları yaparak sektörlerimizin kazan kazan förmülü ile gelişimini sağlamak.

• İhracat gelişimi için, urge ve arge çalışmaları yapmak ve kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak.

• İnovasyon çalışmalarına en sağlıklı zemini hazırlayacak destek ve düzenlemeler için sektörlerimizi temsil etmek ve sektörlerimizin lehine kazanımlar elde etmek.

• Ulusal ve Uluslararası fuarlarda, toplu katılımlarla ve info stantlarla sektörlerin tamamının ihracatını arttırıcı tanıtım faaliyetlerinde bulunmak.

• Sektörel projelerle, trendleri takip eden değil, trend oluşturan dinamik bir yapıya ulaşmak.

• Sektörelerin bileşenlerini ve kesişimlerini analiz ederek ,toplu kalkınmayı sağlayabilecek topyekün birlikteliği sağlamak ve Ülkemizin Milli Ekonomisini global ölçekte ilk 5 ülke içine sokabilmek. İşte tüm bu faaliyet alanlarımızı daha da genişleterek, sektörlerimizin gelişim yönünde ivmelenmesini sağlayacak ve yaratacağımız sinerji ile HISİAD çatısı altında hep birlikte örnek bir dayanışma örneğine imza atacağız. Sadece bugünümüzü değil yarınlarımızı da sağlıklı bir düzen içinde, sürdürülebilir kılalım, Dünya’da Hırdavat denince ilk akla Türk hırdavatı gelsin diye, gelin hep birlikte olalım! Gün Bu gündür!

ÇETİN TECDELİOĞLU

VİZYONUMUZ

Hırdavat Sanayi Sektörlerinin en verimli ve en sağlıklı şekilde gelişip ,global ölçekte rekabetçi tüm pazarlarda söz sahibi olabileceği zemini oluşturabilmek için, iletişim içinde olunması gereken tüm platformlarda her türlü temsili eksiksiz bir şekilde sağlamak.


MİSYONUMUZ

İnsanların yaşamlarını kolaylaştıran, zenginleştiren ve yeni bir gelecek yaratarak sosyal refaha katkıda bulunan yenilikçi teknolojilere hırdavat sanayicileri olarak inovativ çözümler sunmak,lokal ölçekte ülkemizin cari dengesine pozitif değer katmak, global ölçekte ise tasarımlarımız ile dünyadaki yenilikçi teknolojilerin aradığı ilk üreticiler olmak.


Hısiad Tanıtım Filmi

SEKTÖRÜN EN GÜÇLÜ ORGANİZASYONUNA SİZ DE KATILIN

E-BÜLTEN İÇİN KAYIT OLUN

Güncel haberler, duyurular ve ihalelerden anında haberdar olun.

Telefon

+90 (212) 224 03 08

E-Posta

genelsekreter@hisiad.org.tr

Adres

İOSB Bağcılar Güngören San. Sit. Metro AVM
B Blok No.1 K.2 No.38 Başakşehir-İstanbul
34197 İstanbul - Türkiye