HAFELE SAN VE TİC A.Ş.

Firma Bilgileri
Yetkili : HİLMİ UYTUN
Telefon : 90 216 528 59 00
Web : HAFELE SAN VE TİC A.Ş.
Mail : info@hafele.com.tr
Adres : Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 1. Cadde No: 10 Ümraniye 34776 / İSTANBUL
WEB SİTESİ

1923

Kuruluş

Häfele’nin kuruluşu, derin siyasi ve sosyal değişimlerin yaşandığı bir zamana denk gelmiştir. Weimar Cumhuriyeti kurulalı henüz birkaç yıl olmuştu; birinci dünya savaşının etkileri ise hala her yerde hissedilebiliyordu.

1923’te, Almanya’da enflasyon zirveye ulaştığında, genç Adolf Häfele ile Hermann Funk, kaderlerini ellerine aldılar. 1 Aralık’ta Aulendorf, Württemberg’de nalbur dükkanı için “Nalbur ve alet endüstrisi ürünleri” dükkanını açtılar.
1927

Nagold’a taşınma

Genç firma, marangoz ve doğramacıya duyulan talep konusunda uzmanlaştı ve Nagold’dan sonra o zamanki Württemberg mobilya üretim merkezine taşındı.

Adolf Häfele çevresindeki marangozları ve mobilya fabrikalarını gezdi, müşterilerin adlarını ve taleplerini not aldı ve böylece ilk bölgesel ağını oluşturdu.

Häfele’nin ilkelerinin bugün de halen önemli bir anlamı var: Birebir iletişim, uzmanlık ve konu bilgisi, güvenilirlik ve ihtiyaca uygun, hızlı teslimat.

1930

Başarılı kuruluş yılları

Adolf Häfele ilk toptancı deposunu kurdu ve sevkıyatı organize etti. Yenilikçi ürünler ve mükemmel hizmetle zamanının çok ötesindeydi ve böylece birçok müşteri kazandı.

1933

İlk ihracatlar

1933 yılında Häfele, ilk defa yurt dışında bir fuara katıldı ve Straßburg’da “yatak odaları ve mutfaklar için mobilya bağlantı elemanlarını” tanıttı.

Fuar standının tasarımı için genç şirket, “Altın Madalya” ödülünü kazandı. Bağlantı elemanlarının komşu ülkelere ihracatı da yavaş yavaş başlıyordu.

Häfele, yurt içindeki ve yurt dışındaki müşterileri ziyaret eden çok sayıda ticari temsilciyi bünyesinde barındırıyordu.
 

1939

İlk katalog

İlk mobilya bağlantı elemanları kataloğu 20.000 adet baskıyla 1939 yılında basıldı. Katalog, yurt içinde ve yurt dışında dağıtıldı ve böylece Häfele ürünlerinin uluslararası dağıtımının temelini atılmış oldu.

Başlıktaki simge, bir dünya küresini gösteriyordu ve hızla büyüyen şirketin marka işareti haline geldi.