image
  • HISİAD Derneği; (Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği) Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği sektörünün içinde yer alan firmaların destek ve katkıları ile faaliyetlerine 10.01.2019 tarihinde başlamıştır. Derneğimiz, sektör içinde bulunan firmaların Yurtiçi ve Yurtdışında tanınmasını amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur.
  • Hırdavat Sanayisinde bulunan firmaların; üretim, kalite ve verimliliğini arttırabilmesi, hizmet ettikleri sektör içindeki gelişmelerini daha verimli bir şekilde kullanabilmesi ve Dünya çapında söz sahibi olabilmesi adına faaliyetlerini sürdürmektedir.
  • Sektöründe, söz sahibi firma ve bu firmaların, değerli temsilcisilerinden oluşan HISİAD Derneği, faaliyet kapsamında bulunan firmaları da bünyesine ekleyerek, derneğin yapısını güçlü bir hale getirmeyi hedeflemektedir.
  • 9 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeleri , ayda dört kez Dernek Merkezi’nde bir araya gelerek, sektörün sorunlarına, üyelerinin isteklerine kulak vermekte ve çözümler bulmaya çalışmaktadırlar.
  • Derneğimiz, her üç ve altı aylık yönetim kurulu toplantılarını genişleterek, dernek üyesi firmaların temsilcilerini davet etmektedir ve sektöre yararlı olacak bir misafir çağırarak gündemin nabzını tutmaktadır.
  • Derneğimiz bünyesinde kurulan ve sektörün gelişime katkı sağlayacağı düşünülerek oluşturulan beş komite, aylık çalışmalarını dernek merkezinde sürdürtmektedir ve sektörü ilgilendiren kuruluşlar ile irtibata geçerek, ziyaretler gerçekleştirmektedir. Komitelerimiz; dernek üyesi bulunan firmaların yönlendirdiği temsilcilerden oluşmaktadır.
  • Derneğimiz, bünyesine katılmak isteyen firmaların, öncelikle iş etiğine ve sonrasında sektör içindeki faaliyetlerine bakarak, Yönetim Kurulumuz tarafından, üyelik değerlendirmeleri gerçekleştirilmektedir.